עוד במדור מבפנים
העבודה עוד לפנינו :

ברשימת העבודה החדשה יש הבטחות ובעיות. לפחות דבר אחד ברור - יותר גרוע מהרשימה הקודמת זה לא יהיה

היכן הייתי
twitter-icon

בנפתולי הבנט

| אביעד קליינברג | 27.12.12 , מבפנים
114
אתה כאן // ראשי >> קומ.אקטואליה >> מבפנים >> בנפתולי הבנט

מאמר שני בסדרת הפורטרטים הפוליטיים, והפעם: גיבור מעמד המתנחלים, נפתלי בנט

 

 

נפתלי בנט הוא השם החם של בחירות 2013. האיש הצעיר הזה (בן 40) הקפיץ—לפחות בסקרים—את הבית היהודי (שלושה מנדטים בכנסת האחרונה) ואת האיחוד הלאומי (ארבעה) לחמישה עשר מנדטים. זהו הישג לא פחות ממדהים, בהתחשב בעובדה שהתמיכה בבית היהודי היא יותר מכל דבר אחר תמיכה בבנט. אומרים שהוא הפוליטיקאי הפופולארי ביותר בישראל בקרב צעירים עד גיל 30. אומרים שנתניהו מפחד ממנו ושקמפיין הבחירות של הליכוד יהיה מכוון ברובו אליו. הפופולאריות הזאת מפתיעה. בנט התחיל את דרכו כאיש ליכוד. הוא עלה למודעות בשנת 2006 כששימש כראש המטה של בנימין נתניהו. ב2007 ניהל את קמפיין הפריימריז שלו. ב2012 מונה למנכ"ל מועצת יש"ע, והחל להשמיע ביקורת, לעתים נוקבת, על הבוס. נתניהו לא אהב את זה. בינואר 2012 סיים נתניהו את מינויו. במאי אותה שנה פרש בנט מן הליכוד והצטרף לבית היהודי. הנסיקה של האיש התחילה אז. עד אז לא עשה האיש רושם גדול. בנובמבר 2012 הביס בנט את זבולון אורלב, מן העסקנים הוותיקים של המפד"ל, ונבחר לעמוד בראש מפלגת הבית היהודי. מאז לא מפסיקים לדבר עליו. הוא האפיל לחלוטין על וותיקים ממנו בתנועות שאליהן הצטרף רק זמן קצר קודם לכן. במקצת משום שאלה כללי המשחק החדשים בפוליטיקה הישראלית—ההתייחסות היא רק למספר 1 בכל מפלגה, על אף שהבחירות בישראל אינן אישיות—ובמקצת משום שהצית באחת את הדמיון הישראלי. בנט הוא הבטחה שעדיין לא נכזבה (הצהרתו הבעייתית בעניין הסרבנות היא מעידתו הראשונה). בשוק האלקטורלי הישראלי, המאוכזב ואף הנגעל מן הפוליטיקה, פוליטיקאי חדש הוא סחורה מבוקשת. סביר להניח שהפוליטיקה עוד תשחק את ההבטחה, אבל לעת עתה נוצותיה עוד לא דהו. לכל אחד מגיעה הזדמנות אחת. ליאיר לפיד, עם מסרים מבולבלים, ללא בסיס אמיתי של פעילים (כמו המתנחלים של בנט) ועם רשימה חלשה למדי, מובטחים בין שבעה לעשרה מנדטים. הבוחרים "נותנים צ'אנס".

 

איש הימין הקיצוני של כוווולנו

 

אבל ההסבר הזה אינו מסביר די הצורך את ההצלחה הפנומנלית של בנט. סביר יותר שהשילוב בין שירות בסיירות מטכ"ל ומגלן והזוהר של איש הייטק שעשה אקזיט מצליח מיתגו אותו כשילוב של מצוינות צבאית וכסף, שני תווי האיכות שישראלים מתקשים לעמוד בפניהם (אם אתה במטכ"ל אתה גבר שבגברים; אם אתה עשיר אתה מבין את העולם). חשובה לא פחות היא העובדה שלפחות בדימוי הציבורי שלו בנט הוא מבפנים ובה בעת מבחוץ. הוא שובר את הדימוי הקצת טרחני של המפלגות הדתיות–דוסים משיחיים עוטי דובון מהתנחלות כזאת או אחרת לצד עסקנים מקצועיים המדיפים ריח עדין של גפילטע פיש. לא זו בלבד שאינו תושב התנחלות (בנט גר ברעננה), הוא גם אינו בוגר ישיבת מרכז הרב ולא עשה את שירותו הצבאי במסגרת "ההסדר", אלא כאמור במטכ"ל ובמגלן. אחרי השירות לא מיהר להתנחלות, אלא עשה לביתו—ובהצלחה רבה. בעיני ישראלים רבים—מן המגזר ומחוץ למגזר—בנט הוא חידוש מרענן, גם אם מסריו אינם חדשים. לרוב התומכים בו מחוץ למגזר "שלו" הסגנון ממילא חשוב מן התוכן, כפי שלתומכי הרב חיים אמסלם, מחוץ למגזר שלו, הדימוי (רב שתומך בגיוס) חשוב מן התוכן. דווקא מבחינה זאת המעידה בעניין הסרבנות היא בעיה. היא אולי מעבירה אל בנט עוד מצביעים מן הימין (המזהים בו אחד משלהם), אבל עשויה להרחיק ממנו מצביעים מן המרכז, שעניין הסרבנות מתקשר להם מידי עם דמות המתנחל הקלאסי שממנה מבקש בנט להרחיק את עצמו. עד כמה יהיה הנזק משמעותי? ענין של השקפה. אולי לא.

 

 

נפתלי בנט הוא איש ימין קיצוני שאינו מעורר חשש, שמבטיח—על אף ניסיון ארוך שנים של אכזבות—להיות איש הימין הקיצוני של כוווולנו. בשעתו הצביעו לא מעטים מהם עבור רפול מסיבות דומות. בנט אינו מטיף מוסר וערכים בטון מתחסד, אלא מדבר כמו אחד מהחברה על חברה וביטחון. בנט מדבר אינטרנטית–השפה המדוברת של הבוחרים הצעירים. יתרה מזאת, עכשיו כאשר ליברמן הצטרף למרכז (באופן פרדוקסלי הליכוד ביתנו נחשב מפלגת מרכז בישראל) הוא מהווה מוקד משיכה לאלה שאינם רוצים להצביע עבור "הממסד" (יהיה קיצוני ככל שיהיה, תמיד יעדיפו משהו קיצוני עוד יותר). הוא הבן יקיר של אלה שרוצים את הנזיד הימני שלהם יותר חריף, אבל לא עם חזרת, אלא עם וואסאבי—מעודכן, מודרני, תל אביבי. הנזיד הוא אותו נזיד, אבל הצילחוּת—מגניב לאללה.

 

 

“תהליך העומק החשוב ביותר שבנט הוא הסימפטום שלו הוא קריסתה של המשיחיות כשפה פוליטית לגיטימית… בנט מדבר אינטרנטית ובטחונית”

 

 

הפורטרט הזה, שגרסאות שונות שלו אתם יכולים למצוא במקומות שונים, משאיר את הדברים ברמה האישית והשיווקית. חשוב לבחון דרך בנט כמה תהליכים עמוקים יותר, שהוא הסימפטום הבולט שלהם. התהליך החשוב ביותר הוא קריסתה של המשיחיות כשפה פוליטית לגיטימית. בנט אמנם מדבר על זכותנו על הארץ כולה, אבל (בניגוד לבן דמותו המורכב הרבה יותר ממנו והפופולארי הרבה פחות ממנו, משה פייגלין ובניגוד מובהק לאפי איתם—המשיח התורן שהספיק מאז להכזיב) הוא ממעט לדבר על בית המקדש ועל הגשמת החזון המשיחי של הרב צבי יהודה קוק ושל תלמידיו. בנט לא מדבר במונחי ההשגחה האלוהית ואינו מזכיר את הגאולה. בנט מדבר ביטחונית ורק ביטחונית. אפשר לטעון שמדובר בהבדל רטורי בלבד, אבל לא בטוח שזה נכון. סביר להניח שבין חברים, רחוק מן המצלמות והמיקרופונים, בנט אינו מפנה עורף לרטוריקה הישנה, אבל הרטוריקה החדשה אינה פשוט גימיק תקשורתי. לא רק השפה המשיחית קרסה, אלא גם הביטחון הפנימי באפשרות מימושה. זה לא התחיל עם בנט. זה התחיל במשבר המוסרי העמוק שהחברה המתנחלית עברה עם רצח רבין. הרצח הזה, על אף תוצאותיו החיוביות מבחינת המתנחלים, ערער את הביטחון המוחלט של הקהילה בעליונותה המוסרית.

 

 

“ההתיימנות הישראלית היא התיימנות קלאסית. היא מונעת על ידי כוחות של אטימות לאחר וביטחון מוחלט בכוח, לא על ידי חזון רוחני מטה-היסטורי”

 

 

בעולם המשיחי "הנכון" לא היה צורך ברצח המנהיג. האומה הייתה אמורה להתנער מאליה מכל ניסיון להפוך את הקערה המשיחית על פיה ולפגוע בקדושת ארץ ישראל. מבחינה תאולוגית רצח רבין היה ביטוי עמוק לחולשה של המגזר שממנו הגיע הרוצח. התברר שהחברה בישראל, לא רק השמאל הבוגדני, אלא גם המרכז ואפילו חלקים מן הימין, אינה רואה בימין המתנחלי את ההולכים לפני המחנה. היא ביטאה זעזוע וסלידה מן הרוצח והפנתה אצבע מאשימה כלפי המתנחלים, שהיו אמורים לשמש כמופת המוסרי שלה. אין זה מקרה שכאשר פינה בנימין נתניהו את הערים הפלסטיניות במסגרת הסכם ווי פלנטיישן, הייתה התגובה מתונה בהרבה ממה שניתן היה לצפות. חשוב מזה, במהלך ההתנתקות שעליו ניצח אריאל שרון, התברר שמידת האהדה הציבורית למתנחלים היא מוגבלת ביותר וכי הציבור תומך ברובו בממשלה. העובדה ששני מהלכי הנסיגה האלה בוצעו על ידי אנשי ימין העידה על כשל חמור בתכנית הגאולה. החלוקה הברורה בין שמאל בוגדני לימין נאמן שהמתנחלים משמשים לו כמשמר קדמי התערערה. זה לא אומר שהימין נעשה פחות סיפוחיסטי. הסיפוח המשיך לזחול. אבל הביטחון בנכונותה של האומה לאמץ את השפה המשיחית—ולו גם בהדרגה–וביכולתו של המחנה להנהיג אותה, התערערה. ההתיימנות הישראלית היא התיימנות קלאסית. היא מונעת על ידי כוחות של אטימות לאחר וביטחון מוחלט בכוח, לא על ידי חזון רוחני מטה-היסטורי.

 

 

… המיעוט חייב להתנחל בלבבות ואם לא בלבבות כי אז במרכזי המפלגות…המקום בו נמצא הכוח הפוליטי. הליכוד הוא כלי, מפלגה שגרעין קשה נאמן של פעילים יכול להשתלט עליה מבפנים

 

 

התערערות האמונה ביד ההשגחה, חייבה מעבר לאמצעים חדשים. לא די במתן דוגמא נחשונית; לא די בזינוק נחוש אל תוך הים מתוך ביטחון שהמחנה יגיע בעקבות ההולכים בראש. גם בראשית הדרך ידע גוש אמונים שסיכוייו להפוך לרוב קטנים. אבל הוא הניח, ופעל על פי ההנחה הזאת, שעת הזינוקים קדימה (על ידי התנחלות בלתי חוקית שהמרכז יאשר אותה בדיעבד מתוך קבלת מנהיגותה המוסרית של האליטה) חלפה. אם התכנית האלוהית אינה עובדת (או אם יש לדחות אותה לאחרית הימים) חייב המחנה להתברגן, לעבור מפעולה כריזמטית לפעולה "ממסדית"-פוליטית. שאלת המספרים שהייתה לא חשובה (חשובה האיכות; לא הכמות) נעשתה קריטית. המיעוט חייב להתנחל בלבבות ואם לא בלבבות כי אז במרכזי המפלגות. הניסיונות ליצור מפלגות "טהורות" של ימין אמתי שינהיגו את המחנה מבחוץ כשלו בזה אחר זה. המפלגות הללו צברו מעט מנדטים והשפעתן הייתה מועטה. המקום שבו יש לפעול אפוא, הבינו אנשי הימין המתנחלי, הוא המרכז, כלומר המרכז הישראלי. המהלך הזה בא לידי ביטוי בכניסתו של משה פייגלין לליכוד. פייגלין הוא מבחינת תפיסת עולמו אדם קרוב הרבה יותר לתפיסה המתנחלית הקלאסית. הוא מאמין במרי אזרחי, בבניין בית המקדש השלישי על הר הבית, בהחלת הריבונות הישראלית לאלתר על כל שטחי ארץ ישראל ובעידוד האוכלוסייה הערבית להגר. כיצד מתיישבות התפיסות הללו עם תפיסות הליכוד? הן אינן מתיישבות. הליכוד הוא כלי, מפלגה שגרעין קשה נאמן של פעילים יכול להשתלט עליה מבפנים. המקום להיות בו הוא המקום שבו נמצא הכוח הפוליטי. פייגלין, אם כן, הוא סוס טרויאני. הוא מוכן לבלוע לא מעט צפרדעים, להבליע את דעותיו האמתיות, ולהשמיע ככל שהוא יכול  אמירות "ליברליות", כדי לבלבל את האויב, כדי להיראות כמו סוס. בבוא השעה יוכל להפטר מן המעטה ולומר דברים כהווייתם. עדיין לא.

 

בשם הפרגמטיזם

 

בנט הוא השלב הבא במהלך הפוליטיזציה של החברה המתנחלית. בנט התחיל בליכוד, אבל הוא הבין שההיימנה של החברה הישראלית פותחת פתח לסוג אחר של תמרון פוליטי. אם יפעל נכון, יוכל למלא בעבור אנשי המרכז הישראלי את תפקיד הליכוד "האמיתי", ליכוד שלא "הסתאב" בפוליטיקה. מה שחשוב במהלך של בנט הוא ההתרחקות שלו מן האידאולוגיה. אם פייגלין הוא הסמן האידיאולוגי של הליכוד, בנט סומך על בוחריו שיניחו את קיומה של אידאולוגיה ימנית במובהק, על אף שהוא מתעקש שיש לדבר על "נושאים אחרים". כיוון שממילא לא יכון שלום, אין טעם להתווכח על תפיסות עולם. לראשונה מזה זמן רב עומד בראש האגף הקיצוני של המחנה הדתי לאומי מנהיג המדבר בשם הפרגמטיזם.

 

 

ההתרחקות מן האידיאולוגיה אינה אופיינית רק למחנה הדתי-לאומי. היא חלק משינוי שעוברת החברה הישראלית כולה. המחנה הזה רק משתלב בה. אשר לפרגמטיזם, זה כבר סיפור אחר. גם ללא הלהט המשיחי, ההתעקשות לצפצף על שכנינו ועל העולם כולו לא תוביל לשום מקום טוב. אם בא לכם דווקא מבוי סתום, אתם בהחלט מוזמנים להצביע בנט. בנט מוביל אתכם למקום ההוא באפקטיביות גדולה אפילו מזו של נתניהו. אם המטרה שלכם היא להוביל את המכונית הישראלית לתהום, היד שלו על ההגה בהחלט יכולה לסייע.

 

תגובות
114
הוסף תגובה
114 תגובות
 • 1 ואני עדיין מחכה
  אני יודע שהימין בארץ מחכה לאיזו התנצלות/התוודות דרמטית של אנשי שמאל על האסון והטעות שבהסכמי אוסלו. אני מצידי עדיין מחכה להתנצלות של הימין.
  הרי אם המשיח לא יבוא בגלל כמה קראוונים על הגבעות אז בשביל מה היה כל מפעל ההתנחלויות?
  מה בדיוק השגנו מכך שהקמנו את אריאל? מה? אם לא מתכוונים לספח את השטחים לישראל וכן תקום מדינה פלשתינאית כפי שמציע נתניהו אז על מה היה כל הריב? למה קראו לנו בוגדים? למה הייתה כל השנאה והזעם עם בסוף כולם מודים שהשמאל צדק ושהשטחים הם בעיה ולא נכס?
  אני עדיין מחכה לשיירות של אנשי ימין שיזחלו על ארבע לקבר של גרינצוויג וימשיכו משם לקבר של רבין , אני מחכה להתנצלות גורפת של כל מי שאי פעם קילל את אנשי השמאל והיום שובר את הראש איך נפטרים מהשטחים.
  נראה לי שאני אמשיך לחכות עוד הרבה זמן.
  הגב לתגובה
  לא התנצלות
  דרושה לנו אלא שינוי.
 • 2 לא מדוייק לגבי התרחקותו של בנט ממשיחיות
  ליתר דיוק אלו דבריו של בנט בהקשר של מתקפות עליו, לאחרונה, שהוא לא מגלה את הסיבה האמתית להתנגדותו לנסיגה מהשטחים: "אני באמת מאמין שמעל לכל, יש לעם היהודי זכות היסטורית על ארץ ישראל. מההבטחה לאברהם, דרך כיבוש הארץ על ידי יהושע בן-נון, קרבות גדעון, ממלכת דוד ושלמה, שלטון המכבים, בית שני, האחיזה של 2000 שנה של יהודים בארץ (לאורך כל ההיסטוריה היו כאן יהודים, גם אם מועטים), התפילות שהעם היהודי התפלל 3 פעמים ביום [...]" והוא מונה עוד ועוד אנקדוטות היסטוריות בהן מקופלת ההבטחה האלוהית כאחת הסיבות הראשוניות.

  בעצם נפתלי בנט דווקא העז לאחרונה לומר דברים ברורים: ארץ ישראל כולה שלנו בשם הבטחה אלוהית. ברוח דבריו ומשנתו, אותה הבטחה גם אומרת שאסור לוותר על אף חלק מהארץ, ושאין בה מקום למשילות לאומית של מיעוטים שאינם יהודים וחובה בה משילות יהודית.

  צודק זוהי הבטחה אלוהית שלא ניתן להתווכח איתה, הרי תומכים בפרשנות זו לרצונותיו של אלוהים כל היהודים האורתודוקסים [למעט: חרדים לא ציוניים ואנטי-ציוניים; הרב עובדיה יוסף שיוצא נגד ה"אסור לוותר", נאמני תורה ועבודה, י"ב בחשוון, ציונות דתית ריאלית, אנשי כיפות סרוגות שמאלנים, חלק ניכר מהמודרן-אורתודוקס האמריקאיים, כמה ספרים בתנ"ך שמתארים מיני ממלכות של עמים אחרים בארץ ישראל ואנשי היישוב היהודי הישן ששימרו את ההמשכיות היהודית בארץ ישראל והתנגדו לציונים שבאו לפה]. כמובן, רוב העם היהודי, שהוא ערב-רב רפורמי וקונסרבטיבי, חלוק לרוב על הפרשנות הזו של בנט, אבל מה הם מבינים. בקיצור, ארץ ישראל שלנו מכוח הבטחה אלוהית.
  הגב לתגובה
  חשוב לשים לב להבדלים
  אף איש ימין ןבוודאי אף איש ימין דתי לא יטיל ספק בזכותנו על הארץ גם מכוח ההבטחה האלוהית. אבל התכנית המשיחית אינה עוסקת בעבר. היא מתווה את ההווה ואת העתיד מכוח ההטחה הזאת. בנט ממעט לדבר על ההווה במונחים של צווים אלוהיים.
 • 3 קריאה יפה של בנט. לגבי חסרונה של אידיאולוגיה אצלו, אתה שוגה לחלוטין. חלק מרכזי
  בקסם שלו הוא שהוא כן מדבר על ערכים: סולידריות (יהודית בעיקר, אבל זה גם ערך יהודי, אם נרצה ואם לא), תיקון החברה (כל אלו הם ערכים פרגמטיים, אבל זה כבר לדיון אחר). גם במובן הפוליטי הוא ממש לא מצפצף על העולם כאידיאולוגיה (כפי שליברמן למשל עשה). הטענה שלו (נכונה אם לאו) היא ש'תוכנית בנט' תביא למיצוב של המדינה כגוף פוליטי מוגדר. בסופו של דבר, זה אמור לייצר מציאות דמוקרטית בתוך ישראל, אשר דוקא תעודד הכרה בינ"ל בלגיטימיות של מדינת ישראל.
  הגב לתגובה
  לא טענתי שהוא חף מכל אידיאולוגיה
  טענתי שהוא מתרחק במידה רבה מן האידיאולוגיה הדתית "החזקה" של קודמיו ומציע במקומה מסרים הרבה יותר מעורפלים והרבה פחות ממוקדים.
 • 4 דווקא התוכנית המדינית של בנט
  מופרכת ומלאת חורים ככל שתהיה (מנקודת מבטי, כמובן) היא אולי הניסיון הראשון של איש ימין להציע איזשהי אלטרנטיבה מדינית מעבר לרמת הסיסמאות. מבחינה זו, המסרים המדיניים שלו בוודאי פחות עמומים מאלו של הליכוד.

  הזכרת במאמר כמה פעמים את פייגלין, ואני לא בטוח שאני מסכים לחלוטין עם הניתוח שנוגע אליו. ראשית, ההתרשמות שלי משנים של קריאה במאמריו, היא שעמדותיו הליברליות דווקא כן כנות (לא מעטה או קליפה), הוא פשוט מכיל אותן רק על יהודים. אין להניח, למשל, שהוא אינו תומך באמת בלגליזציה של סמים. שנית, עלייתו של פייגלין מייצגת מגמה הפוכה לזו שתיארת- ציבור מסויים שאינו שייך למחנה הדתי-ציוני הקלאסי, ובכל זאת מעוניין באידיאולוגיה משיחית קשה. הוא פשוט רוצה אותה בשפה מעודכנת ומלווה בחזון שאינו מגזרי או מלווה במליצות ובז'רגון שמובן רק ליודעי דבר. אני לא מתכחש למגמה שאתה מתאר - אבל כרגיל, היא הולכת בבד בבד עם מגמות סותרות והפוכות.
  הגב לתגובה
  אין משיחים בשעת הסעודה (הפוליטית)
  אני חושב, כמוך, שפייגלין הוא תופעה מרתקת. האיש רב הסתירות הזה מייצג חשיבת עומק בדרך שבנט אינו מתקרב אליה. זה לא משנה את העובדה שהעתיד שייך לבנטים (גם העתיד שלנו, אבוי). פייגלין מדבר למעטים. השיח שהוא משתמש בו הולך ונעלם. הוא פועל בצורה "ישועית" בעולם שבו המשמעת הנדרשת מן הישועי (לזכור שהוא לא באמת סוס, אלא רק סוס טרויאני) הולכת ונעלמת--וודאי לנוכח ההצלחה של הבנטים.
  אני גם מסכים אגב שבנט אכן מציע תכנית, וכולל בה אפילו את הרעיון המוקצה שבמוקצים--הענקת אזרחות לעשרות אלפי ערבים. אבל תכניות שאינן הסתמכות על הקב"ה הן בדיוק מה שמאפיין את העידן הפוסט משיחי.
 • 5 אין פוליטיקאי אחר, שמתמצא כמו נפתלי ב-net
  מנית את התנאי האחד, שהוא התנאי המספיק.

  הסרטון הפשוט והנהיר של בנט ברשת, כמו פצצת הרואד-ראנר של ביפ ביפ ביבי באו"ם - הקנה לו את כל הקרדיט הנחוץ. צריך להתחיל להתרגל ולהפנים, שכל הבעת רעיון שהוא מורכב יותר ממה שניתן להעלות בצורת סרט מצוייר - לא עובד כבר יותר, ממש כפי שמרצה מאלף אחד טען לגבי התרבות האירופית של המאות ה4-8 אנחנו חיים בעיצומו של עידן שבו שכל הוא מטען מיותר ועודף, שלא מביא תועלת לנושאו, ומציק לכל השאר.
  בשנות השמונים ארה"ב בחרה לעצמה שחקן כנשיא. בשנים הבאות לא אתפלא אם ישראל תבחר במיקי מאוס, אם ימצא לו דרכון ישראלי, וכל דיון מייגע על דברים מסובכים שגורמים לשומע כאב ראש יותר מססרט 3D יהפוך את דוברו למעיקי המאוס. ואתה, אביעד, נובח פה מול קומץ עופות דודו משוכעות מראש, שיושבות כולן על עץ אחד שמת מזמן מכל בחינה רלוונטית - מול אנשים עם ההרגל המוזר לעיין בפניהם של הדברים. אבל אנא, המשך. עובדה, שטאז, השד הטזמני נכחד בסוף , וציפור הרואד-ראנר עדיין טסה במדבר עד היום . ואני קצת התייאשתי כבר
  הגב לתגובה
  המממ
  כפי שאמר אותו מרצה (את בטוחה שלא המצאת אותו?) העולם אינו מתנהג על פי תבניות האתמול. הכוח העצום של הכנסייה נבע כוחה להבין את העולם, להקדיש מאמץ לתהליך הרפלקטיבי שיריביה ראו בו פינוק. לפעמים העץ ההוא (עופות דודו לא ישבו על עצים, אגב) הוא דווקא עץ החיים. הבעיה כמובן היא שלכנסייה היה גם מיתוס רב עוצמה שמאפשר מעבר מן התובנה לגיוס. אני סומך עליכם, דודואים שלי, שתפיצו כמיטב יכולתכם את הבשורה ובבנין ירושלים נתנחם.
 • 6 אכן, לך דודי לקראת כלייה
  (אמיקון של חיוך , אבל נוגה)
  הגב לתגובה
  פני שבת נקבלה
  טרללה
 • 7 בנט - ניצחון המכיניסטים על הבייני"שים.
  בנט - ניצחון המכיניסטים על הבייני"שים.
  אומנם כשבנט התגייס לצבא לא היו מכינות קדם צבאיות. אבל הוא מבטא את רוח המכינות הקדם צבאיות שכבשו בסערה חלקים נרחבים מהציבור הדת"לי על חשבון "לימוד העומק" הנעשה בעולם ישיבות ההסדר. ניתן לקרוא את הויכוח על המכינות הקדם צבאיות מול ישיבות ההסדר להקשר שלנו. כמו למשל העמקה בלימודי אמונה על חשבון לימוד הגמרא בעיון, הענקת "חיסון רוחני" לחייל על חשבון לימוד ארוך טווח ולא פופוליסטי. יחידות מובחרות ושירות איכותי וארוך מול שירות מקוצר ביינישי. זוהי בדיוק רוחו של בנט המטכ"ליסט, ובעל "זכותנו על א"י", "ומה שחסר זה בירור הזהות היהודית" כל זה ברוח המכינות הקדם צבאיות
  הגב לתגובה
  רוח
  הקהילה המתנחלית במשבר רוחני עמוק. מבחינות מסויימות המתנחלים דומים לקיבוצים. אלה שתי תנועות התיישבות שהיו אמורות להיות חיל החלוץ. בשלב מסויים הבינו שחלקים מסויימים מן המסר האוונגרדי הפכו לנחלת הכלל. חלקים אחרים לא מעניינים אף אחד. הקהילה מתברגנת. קהילה "חלוצית" שמתברגנת מתחילה עד מהרה לתהות אם יש הצדקה לקיומה.
  • 7.1 בהמשך לניצחון רוח המכינות הקדם צבאיות הדתיות
   שים לב את מי בנט ניצח בפריימריז, את בוגר ישיבות ההסדר זבולון אורלב. הבורגני לתפארת הדתי.
   הגב לתגובה
   בורגנות
   אחד הדברים שתמיד הדהימו אותי בענין אורלב הוא העובדה שהוא לוחם גיבור בעל עיטור המופת. כיוון שהוא לא נראה גיבור כולם מתעלמים מזה לחלוטין.
   • 7.1.1 קנקן
    איך בדיוק אמור להראות בעל עיטור?
    ראינו כבר בעלי עיטורים פחות מצודדים כמו ברק למשל..
    אל תסתכל בקנקן...אמרו חכמים...
    הגב לתגובה
    החכמים והלילה
    מה שיפה בדברי חכמים הוא שיש להם איזו אמרת שפר לכל מצב.
   • 7.1.2 לגבי עיטור המופת של אורלב
    זה באמת דבר מדהים. אפשר אולי לחשוב על כך שהפוליטיקה אכלה אותו. ואולי ניתן לחשוב על הסבר חלופי הפוך על הפוך: דווקא משום שגם לאורלב יש עיטור מופת, הכמיהה של הדת"ל(ושל אחרים)אל בנט כי הוא מוצר צריכה עדכני למהדרין: האקזיט וההייטק, השימוש המאסיבי שלו ברשתות החברתיות וכו'. בכך ניתן לומר שהציבור הדתי עבר עוד כברת דרך גדולה להיותו צרכן של תרבות המונים פופולרית וקפיטליסטית פוסט-מודרנית בעדיפו "מוצר צריכה" אטרקטיבי.

    אגב, לגבי התגובה הקודמת שלי על ניצחון המכינות הקדם צבאיות הדתיות על ישיבות ההסדר בבחירתו של נפתלי ניתן לראות בתגובה הבאה שכתב רכז הדרכה ארצי של תנועת הנוער בני-עקיבא הגדולה בישראל:
    "אתה יכול לגור ברעננה,
    לעבוד בהייטק,
    לעשות שירות צבאי קרבי מטורף,
    לא ללמוד יום בישיבה או מכינה[!!!]
    להיות בלי זקן בלי ציצית בחוץ ואפילו כיפה קטנה
    ברגע שאתה מציג דרך חיים ומחשבה אחרת
    ברגע שאתה מאמין שיש לך באמת אלטרנטיבה יותר אמיתית יותר שורשית להובלת המדינה
    אתה הופך למתנחל פאנט משיחי קיצוני חסר אחריות
    כמה צביעות כמה שקר ,כמה צריך ללמוד מזה
    לקראת החלטות חשובות שלעיתים מושפעות ממה יגידו ומה יחשבו אחרים.
    להיות אנשי אמת כי פשוט אין דרך אחרת
    חזק וחזק ונתחזק בדרך העולה ".

    כאן עולה בין השיטין אי הנוחות מהיותו של בנט לא מחובר אפילו לעולם המכינות הקדם צבאיות והדימוי הסטריאוטיפי של דתי לייט מצוי בו למהדרין כ:"לא לובש ציצית מבחוץ, גר ברעננה...". מזכיר קצת את התיאור של משיח בן יוסף לחלק מהתיאורים כמשיח ארצי. רק הפעם לא מדובר על משיח ארצי חילוני, המהלך נסגר כאן הציונות הדתית מצד שני נסגרת בהרמטיות: כבר אין צורך למשיחיות חילונית ציונית(כי הם הרי הכזיבו) אלא משיחיות ארצית דתית לייט שהינה בבואה של המשיחיות החילונית שהרב קוק זיהה בהרצל ובצינות החילונית בכלל - בדמותו של הדתי שהנו בבואה של תרבות הצריכה הכללית.
    הגב לתגובה
 • 8 חלוציויות ורציונליות
  כדאי לזכור שלפני פרוץ המדינה, על מנת למחות נגד "הספר הלבן" ועוד צווים של ממשלת המנדט, הוקמו קיבוצים באזורים אסורים להתיישבות. זאת אינדיקציה נוספת לדמיון בין חלוצי אז וחלוצי עכשיו.

  אבל, מה צריך לעשות כאשר שלטון הרוב, שהושג באמצעות בחירות דמוקרטיות לגיטימיות, מוביל בכיוון שבדרך כלל מזוהה עם כוחות בלתי-דמוקרטיים?
  הגב לתגובה
  בישראל הציות לחוק הוא תמיד המלצה בלבד.
 • 9 מייגע. אפשר היה להגיד את כל זה - ב-500 מילה. עיצה של עורך.


  יותר מידי מילים.אפשר לקצר בבקשה?

  אני יודע - כעורך - שזה קשה - אבל אתה מיגע...
  הגב לתגובה
  עצה--עורך יקר היוד בכל זאת מיותרת
  לא יודע מה אתה עורך. תודה על העצה. אני יכול להוסיף לך זווית של מי שכותב כבר שנים טור שבועי של 500 מילים בעיתון די מרכזי. לפעמים, כשיש מה לומר, צריך יותר מ500 מילים. לפעמים הבעיה היא הקורא.
 • 10 זו שלנו זו גם כן
  לא נכון לראות בכיבוש הנאור שעושה הציונות הדתית למעוזי הקונצנזוס הישראלי , צה״ל והייטק, התרחקות מאידאולוגיה. רצח רבין אכן הרעיד את אמות הסיפים של המחנה הלאומי, אבל נדמה שכעבור שני עשורים כמעט, חובשי הכיפות יצאו מחוזקים ואיתנים בתחושת העליונות המוסרית שלהם עד כדי ויתור על הצורך להוכיח בשערנו. כעת הם רק מוכיחים לנו הלכה למעשה כי הם אינם נופלים גם בתחומים שאינם אידיאולוגיה צרופה. גם אם השילו מעליהם את הדובון וחולצת הפלאנל המשובצת וחלצו את הסנדלים התנ״כיות להט אהבתם ללארץ ישראל השלמה לא שכח. את רטוריקת המשיחיות החליף פרגמטיזם ציני ומחושב שמנצל את המנגנונים הפוליטי, הצבאי והממשלתי לצרכי תקצוב באופן יעיל ביותר. שלא יטעו אותנו גינוני הנורמליות (אולי בכל זאת גורם מוסמך צריך לבדוק מה קורה שם בפס היצור של סיירת מטכ״ל...) של נער הפוסטר החדש של הציונות הדתית. הוא קיצוני לא פחות מחנן פורת , נער הפוסטר של דור המתנחלים הישן
  הגב לתגובה
  אידיאולוגיה
  האידיאולוגיה לא נעלמה. היא רק לבשה פנים חדשות. זה מה שניסיתי לומר.
 • 11 חזור בך לך הביתה
  http://www.youtube.com/watch?v=S52-tKKRrLM
  הגב לתגובה
 • 12 mNRskOufCSMYNRw
  Whoever edits and pueibshls these articles really knows what they're doing.
  הגב לתגובה
 • 13 xpNtkyrJbRVzkaACFsnV
  Well I guess I don't have to spend the weekend fiinrgug this one out! http://kodcue.com [url=http://ldyoqya.com]ldyoqya[/url] [link=http://qtwqvn.com]qtwqvn[/link]
  הגב לתגובה
 • 15 oXJqvgBMXUzzW
  1Z7KYG http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
  הגב לתגובה
 • 67 nwSiYjSVSA
  I'd like some euros http://www.theeconomicinsight.com/about web vengeance zithromax for sale online doubts “In his speech the new king showed himself as his father’s heir whose work he will continue but he also added a few personal notes: he emphasised the need to work together, and showed openness towards everyone – to politicians he said he wanted to work with them and to the citizens he said ‘I will be at the service of everybody’, and, finally, he was very personal addressing new queen Mathilde, saying “tu” instead of “vous” which is rare in royal speeches.”
  הגב לתגובה
 • 68 tTmTAzNCQMuk
  Would you like a receipt? http://www.lamascotte.nl/bestuur.html kiss amitriptyline 25 mg for pain relief gravity crackle On Sunday, Republican House of Representatives Speaker John Boehner ruled out a vote on a straightforward bill to raise the government's borrowing authority without concessions from President Obama before an Oct. 17 deadline, moving closer to the possibility of default.
  הגב לתגובה
 • 69 zQPjabQyZNzqXOVgkcn
  I like watching TV http://www.transformatlab.eu/participants darwin monitor bimatoprost online uk defence attorney Mayberry cited evidence that defense files had been lost or altered, prosecutors and defense lawyers were temporarily given access to some of each other's emails, and outside monitors tracked defense researchers' work as they visited terrorism-related sites to prepare for the case.
  הגב לתגובה
 • 70 cxwemBMyXoNs
  I'd like , please http://www.lamascotte.nl/bestuur.html hare amitriptyline addiction bearing canteen On Pemex's Twitter page, the company said it had activated "emergency procedures" at its Francisco Madero refinery on the Gulf coast of northern Tamaulipas state, but did not provide details. The refinery has a processing capacity of 180,000 barrels per day, including crude from both the Arenque and Panuco fields.
  הגב לתגובה
 • 73 rtxBJeiCaGor
  Can I take your number? http://www.all-tech-mechanical.com/cooling-services/ towel tribe can your family doctor prescribe clomid clung The homeowners had last month offered sworn statements fromseveral former employees who claimed that the bank offeredincentives, such as $500 bonuses or gift cards to Target Corp and Bed Bath & Beyond Inc, to lie to homeownersand stall HAMP applications because foreclosures or in-houseloan modifications could be more profitable.
  הגב לתגובה
 • 74 GlLrUwpwXwes
  We went to university together http://www.ayshaproductions.com/dfi.html countenance river oxytetracycline tablets 250mg for acne wants declaration “You know what? None of it (this campaign) will make any difference at all, because there is now a clear majority of Europeans across all member states who are dissatisfied with this Europe and the direction this European union is going in.”
  הגב לתגובה
 • 75 locysfSghrpZIzG
  History http://www.transformatlab.eu/participants illusion convince no prescription bimatoprost tale The Naga’s iconic 12-button thumb grid is now outfitted with mechanical switches for increased tactility, speed and actuation assurance. Furthermore, each button on the thumb grid is now more pronounced than previous models to allow for improved blind-finding, we’re told.
  הגב לתגובה
 • 107 rxMSTJeQkHTLpOP
  I sing in a choir http://retapuit.ee/hinnakiri another endep 25mg bet specified As part of the Street Play project, residents and communities in up to nine target areas with poor outcomes will be supported to encourage street play in their neighbourhoods. This will be achieved by working with locally based organisations to advise local authorities on the policies and processes that can increase children’s activity.
  הגב לתגובה
 • 108 KxqXsjZGpfgX
  this post is fantastic http://peaklandscapes.com/author/davtee/ whale graphic order prozac online uk brutal That’s why, even with all the extra attention he commanded from the Cowboys, Nicks still caught five passes for 114 yards, including a 57-yarder where he finally flashed his long-missing extra gear. With him hurting last year, the Giants’ big-play passing game suffered. They dropped from 67 passes of 20 yards or more in 2011 to 50, and from 18 passes of 40 yards or longer to just 10.
  הגב לתגובה
 • 109 yhrPxhVYAHpEqtraP
  Very funny pictures http://peaklandscapes.com/author/davtee/ ben prozac made my ocd worse reaction A steep fall in the value of the Australian dollar againstthe U.S. dollar -- down some 14 percent so far in 2013 --- willbenefit Newcrest in the current year. Newcrest made no mentionof any implications from a weakening Australian dollar.
  הגב לתגובה
 • 111 CHjHoukhdvERW
  I'd like to send this to http://peaklandscapes.com/author/davtee/ mean soothe prozac price on the street pockets Any time up to an hour before you want to serve the pudding, lightly whip the cream. Break the meringues into pieces and fold them in. Fold in the fruit but not too well – this should be a marbled "mess" rather than a thorough blend. £e_STnSSpoon into glasses and you're ready to serve.
  הגב לתגובה
 • 112 BWRKNcDwilqNE
  How long have you lived here? http://www.zoelyons.co.uk/about-zoe-lyons/ stopper conducted neurontin 400 mg capsules infection discussed "But awareness during anaesthesia is something we've learnt to guard against through layers and layers of monitoring. We check surrogates of awareness such as heart rate, blood pressure and rates of respiration, and also constantly monitor the exact concentration of drugs in the blood."
  הגב לתגובה
 • 113 UIukuPpfiZHFb
  I'd like to take the job http://peaklandscapes.com/author/davtee/ particles waver prozac weight gain operator glossy Both Luna Rossa, backed by Prada fashion mogul Patrizio Bertelli, and New Zealand have objected to boat design changes that were put in place after a May accident that killed Artemis Racing crew member Andrew Simpson, an Olympic sailing champion from Britain, and wrecked the team's boat.
  הגב לתגובה
 • 114 DwpovMBuPmDRyJuO
  What do you do? http://peaklandscapes.com/author/davtee/ wizards advanced prozac odpowiednik bez recepty nowadays organize The Serious Fraud Office (SFO) sent letters to the people in question at the end of September, informing them that they may be investigated and could face criminal charges. None have been charged as yet and some have not yet been interviewed.
  הגב לתגובה
 • 126 aRCgdzyJAwgP
  Will I get travelling expenses? http://www.monaghanpeace.ie/contact-us/ spider squint silagra tab units fertilised Overall, Whitbread posted 12.4pc sales growth in the 24-week period, and a 2.6pc rise on a like-for-like basis. This was below expectations, and sent shares in the company down 3.6pc in early trading.
  הגב לתגובה
 • 128 ZSoNmTAPFIU
  Have you seen any good films recently? http://www.monaghanpeace.ie/small-grants/ explain nizagara review according explosion "The well-being of our patients is always our first priority. We are continuing to work with this family and looking at all options regarding this patient's health care," Gregory said in a statement. "We follow very specific criteria in determining eligibility for a transplant of any kind."
  הגב לתגובה
 • 129 KfOjYcGYTgCPZ
  Can I take your number? http://www.zoelyons.co.uk/gigs/ subsequent minutes bluelight.ru neurontin swept straighten An independent review released in June concluded the Halifax Regional School Board could have done a better job, but it was hindered by the fact that Rehtaeh was often absent from class. The report also said the Parsons family faced challenges when they turned to Nova Scotia's mental health system for help.
  הגב לתגובה
 • 132 xBiSzOdgksQMowpn
  I'll call back later http://www.zoelyons.co.uk/gigs/ recipe can you smoke neurontin to get high waste enamel The offer attracted a total of 135 investors mostly in Asia,with the international tranche 4.5 times oversubscribed, Bajasaid. The company is selling up to 484.8 million primary shares,including over-allotment shares.
  הגב לתגובה
 • 133 thGugYmyBDvijsllU
  Another service? http://www.monaghanpeace.ie/small-grants/ redeem nizagara is it safe toilet hoop Selig's length of service and impact on his sport matches those of Pete Rozelle, the NFL commissioner from 1960-89, and David Stern, who is stepping down in February after 30 years as NBA commissioner.
  הגב לתגובה
 • 134 agoWPwepBlnSNMRMfC
  I came here to work http://www.monaghanpeace.ie/about-us/members/ garlic gnaw tab zenegra 100 mg cuff role At times the customers were bafflingly delightful. The farmer who pulled a Leica out of his overalls and asked if he could take my picture. The shy, funny drilling contractor who would bring us surf and turf from the nearby steakhouse on slow nights. The tattoo artist who said the town was so small you could walk across it. The photographer on assignment to shoot one of the first boomtown articles written about the area. The local fortysomething lesbian smiling like a 21-year-old. The kid who was tickled that I recognized his Daniel Johnston T-shirt. These people would make my day.
  הגב לתגובה
 • 135 JBqSZgldgVtTFBpdRMi
  I never went to university http://www.zoelyons.co.uk/news.html machinery neurontin 600 mg узentikli film tablet impress Whilst the director, who studied film in Australia, had made short features before, it took her five years to make Wadjda, mainly because, she says, "securing the funding and getting the filming permission to make a movie in Saudi Arabia was so hard."
  הגב לתגובה
 • 136 xofkjqTEDbycZwSYT
  How do you do? http://www.zoelyons.co.uk/video/ elated differently neurontin 800 mg previously LOS ANGELES, CA - JULY 20: Protesters take part in a 'Justice for Trayvon' vigil outside Los Angeles Federal Courthouse July 20, 2013 in Los Angeles, United States. The vigil, along with others held nationwide, was organized by the National Action Network and called for federal charges to be filed against George Zimmerman in the shooting death of teenager Trayvon Martin. (Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)
  הגב לתגובה
 • 137 OTikLzXLgmv
  i'm fine good work http://www.monaghanpeace.ie/partnership-projects/ ash malegra oral jelly marvel brown Cineplex Inc.’s second-quarter profit climbed to $28.5-million or 45 cents a share from $21-million or 34 cents a year earlier, The Globe and Mail’s Steve Ladurantaye reports. Revenue rose more than 14 per cent to $301.6-million.
  הגב לתגובה
 • 138 FcySFaehUcIoKV
  Jonny was here http://www.monaghanpeace.ie/about-us/ committee air donde consigo avanafil en mexico jest It certainly ranks among the greatest final rounds at a major, given the difficult scoring conditions on a course running fast and firm with a top-quality leaderboard that was tightly bunched until Mickelson stormed ahead with four birdies in the last six holes.
  הגב לתגובה
 • 140 XWZzGEqAFRIoS
  I'd like to open a personal account http://www.itoa-ireland.com/destination-ireland/ hair neurontin 200 mg delete “Immensely,” said Dave. “In fact, when we get round to the EU renegotiations, I might see whether we can keep this place for ourselves. Offer to trade it for somewhere surplus to requirements.”
  הגב לתגובה
 • 141 yzpkQnmiMOUnCbz
  A packet of envelopes http://www.monaghanpeace.ie/category/partner-delivery/ rapid balance acquistare tadacip spacious winning Immediately after Sunday’s 31-7 loss in Kansas City, Coughlin said that “special teams errors hurt very much,” pointing to Weatherford’s third-quarter punt to Kansas City’s Dexter McCluster, who returned it for an 89-yard game-changing score. Coughlin indicated that the punt had been “down the middle to an excellent returner.”
  הגב לתגובה
 • 142 BjoGqYQSCUOuHoXDBeO
  Could you please repeat that? http://www.itoa-ireland.com/destination-ireland/ praised gabapentin 800 mg (neurontin) anticonvulsant entered Let’s start over with two tentative definitions. ‘Morality’ is what protects society from the individual (‘Thou shalt not steal’). Inversely, ‘Ethics’ is what protects the individual from society (we don’t kill – yet – old or disabled persons for lack of productivity). This is regulation, plain and simple.
  הגב לתגובה
 • 143 oJfDVcDijCaZi
  Not in at the moment http://www.monaghanpeace.ie/projects/ pointing dapoxetine online crossing The protest was held in direct violation of the city's ordinance passed last year that prohibits picketing within 150 feet of a home or within 75 feet of the property on which the home sits, whichever is greater.
  הגב לתגובה
 • 144 hltIffTISWL
  Withdraw cash http://www.itoa-ireland.com/destination-ireland/ peas monarch 600 mg gabapentin generic neurontin instruction The X-rays are dated June 7, 1962, after Monroe saw Gurdin following a late night fall and two months before the actress would die at age 36 from an overdose of barbiturates. The death was ruled a probable suicide.
  הגב לתגובה
 • 179 OjBTrYQVdnPEtKdtiG
  Excellent work, Nice Design http://www.robertmweir.com/roots-and-wings.html cycle day 25 clomid Officials have already described the meeting to us as a ‘let’s get up to speed on what we have ahead of us’ gathering but it’s the first time they’ve got together for some while so some news is likely to result.
  הגב לתגובה
 • 180 fXpNjtRfbTss
  Do you play any instruments? http://www.chicsweets.net/about-us/ aripiprazole abilify autism Jammeh came to power in the West African country in a bloodless military coup in 1994. One of Africa's more controversial rulers, Jammeh said in 2007 he had found a remedy of boiled herbs to cure AIDS, stirring anger among experts who said he was giving false hope to the sick.
  הגב לתגובה
 • 181 UYJSwohTkUHTTEiWfcn
  I sing in a choir http://www.sectoris.com/sectoris.html order domperidone online On Tuesday, a coalition of 17 organizations representingfarmers, rural communities and food safety groups, urgedrejection of the Smithfield deal in a 12-page letter to membersof CFIUS and others, including USDA Secretary Tom Vilsack.
  הגב לתגובה
 • 182 MOjdSotzQGMQCs
  I'd like to pay this cheque in, please http://www.sectoris.com/sectoris.html motilium generic A recording had been leaked to the media in which Armstrongis heard firing Abel Lenz, a creative director at AOL's Patchunit, after he tells Lenz to put down his camera. Lenz remainsfired, the company has said.
  הגב לתגובה
 • 183 utNVQaKbBEYbEpQS
  How do you do? http://www.chicsweets.net/about-us/ generic abilify (aripiprazole) LONDON, Sept 17 (Reuters) - Britain's top share index edgedlower with UK bank Lloyds among the top fallers astraders trimmed positions ahead of a U.S. Federal Reservemeeting expected to kickstart a tighter U.S. monetary policy.
  הגב לתגובה
 • 184 oMZuxhOZboxyLT
  Do you play any instruments? http://www.cottages-with-a-view.co.uk/croft-cottage/ suprax injection B&N said in June it would no longer make new tablets unless it found a partner. An August Ipsos poll conducted for Reuters found that only 2 percent of those very or somewhat interested in purchasing a tablet in the upcoming holiday season were inclined toward a Nook, with Apple's Inc's iPad, Amazon's Kindle Fire and the Samsung Galaxy far ahead.
  הגב לתגובה
 • 185 HiMfOqndBUNw
  I've got a part-time job http://www.assisearch.it/broker/ zetia hair loss China claims that wrongdoing by GlaxoSmithKline executives included the falsification of tax forms in order to facilitate the payment of bribes. In addition, executives are also suspected of taking bribes and kickbacks from business partners. The security ministry said last week that the suspects had admitted to the crimes.
  הגב לתגובה
 • 186 CXZCKNlmSBnHJXzFwi
  I'd like a phonecard, please http://www.cottages-with-a-view.co.uk/croft-cottage/ cefixime antibiotic That is not to say the Affordable Care Act is not importantto retirees. The law made some important improvements toMedicare, including shrinking the catastrophic-level coveragegap - known as the "donut hole" - and adding a free annualpreventative check-up.
  הגב לתגובה
 • 191 ZzYCbhKJOoApLY
  I really like swimming http://yarinareth.net/about/ abilify coupon Even in a city that cuts former rivals and villains of the past no slack, it seems as if Knicks fans everywhere are quick to embrace the arrival of Tim Hardaway Jr., who was selected by the team with the 24th pick in Thursday night’s draft.
  הגב לתגובה
 • 192 QMjMuIXgHrgxfCl
  Who do you work for? http://adoptingteensandtweens.com/category/show-archives/ paroxetine cost Billionaire Li's conglomerate Hutchison Whampoa Ltd last week scrapped the sale of ParknShop, its HongKong supermarket chain, and said it would carry out a strategicreview of A.S. Watson Co Ltd, its retail arm, which includesParknShop, the Watsons, Superdrug and Kruidvat personal carestores, Fortress electronic appliance outlets, and chainsselling food and wine and luxury and cosmetic products.
  הגב לתגובה
 • 193 glZoVTibwdfu
  I didn't go to university http://www.web-media.co.uk/consultancy/ Aciphex Cost The IPCC report found “medium confidence” of an increase in heatwaves around the world, but Dr Alexander said the caution was largely due to the lack of observations from South America and Africa.
  הגב לתגובה
 • 223 deqFLfWEjJCQwlfWFrq
  I love this site http://www.aslan.ie/biography/ intagra 100 side effects But Arsenio once did something fundamentally different — prove that black culture wasn't just some sort of exotic curiosity that TV trotted out for the amusement of the masses on occasion, but in fact was the driving force in popular culture, especially in music, and to a lesser degree comedy. Why ignore that? Celebrate it — and celebrate it he did.
  הגב לתגובה
 • 224 jeONPYDvsCSTBlxSV
  I'm sorry, she's http://www.twinforms.com/products/|ibuprofen 200 mg ibuprofen Prosecutors had sought the death penalty. But the jury recommended the only other possible sentence Friday for Ahmed Muse Salad, Abukar Osman Beyle and Shani Nurani Shiekh Abrar. Formal sentencing comes later.
  הגב לתגובה
 • 225 QWNhrwtCFRuhKw
  It's a bad line http://www.aslan.ie/biography/ intagra tablets "A kid started getting mad and he pulled out a gun and shoots my friend, one of my friends at least," a seventh-grade student identified as Andrew told local KOLO-TV. "And then he walked up to a teacher and says back up, the teacher started backing up and he pulled the trigger."
  הגב לתגובה
 • 226 XEkzkAnIEu
  What university do you go to? http://www.salacela.net/coleccion/13/ order flovent The study found a major shift in direction after decades of steady increases in the number of obese and overweight students, with the combined rate dropping from about 43 percent in 2005 to 37.3 percent in 2011.
  הגב לתגובה
 • 227 xErXSnIprQ
  Insert your card http://www.salacela.net/coleccion/13/ fluticasone propionate nasal This legislation was a major victory for those working in the hospitality industries who were sometimes faced with deciding between a paycheck and their health. Rick Mancuso, Owner/Operator of TF Brown’s recalls intial concerns of industry management.
  הגב לתגובה
 • 244 zaIUeebEXm
  Could you ask him to call me? http://thesisawesome.com/skins/ retin a micro generic gel In addition to the four men, Smith said, police also found four women in the home, all of whom appeared to be "mentally ill." The circumstances under which the women were living in the house were presently unknown, Smith said.
  הגב לתגובה
 • 245 icdkemGGTvmPyVYSF
  How do you do? http://www.gb2gm.org/marconi-centre how many 800 mg neurontin to get high The Obama administration must "use meaningful metrics to measure progress and to be aggressive in ensuring that China is fully implementing its commitments and doing so in a commercially meaningful way," said the letter.
  הגב לתגובה
 • 246 yOVfVRciSuPGfjUx
  Best Site Good Work http://thesisawesome.com/skins/ retin-a johnson-johnson Look, I think it’s very important we get this straight. The impending royal birth will be a cause for great celebration up and down the country. I don’t know what the Duke and Duchess of Cambridge plan to call their baby, but I’m reasonably sure they won’t name it after Len McCluskey, the deeply sinister figure who dictates all Labour party policy and who has yet to respond to very serious allegations that he once snatched a lollipop from the hands of a frightened little girl and threw it into the path of an oncoming bus while cackling very loudly indeed.
  הגב לתגובה
 • 248 bUEVjzpqSg
  Excellent work, Nice Design http://www.bestiario.com/letras/ robaxin methocarbamol Luke Roberts, from the Anti-Bullying Alliance, said: ‘Our research shows that cyber-bullying was an everyday problem for today’s children but teachers and parents are not always able to provide the advice and support they need.
  הגב לתגובה
 • 249 LwXtQNTANmXPmRDYGV
  Could you tell me the number for ? http://thesisawesome.com/skins/ cost of retin a with insurance McFarland is on the starting end of Generation Y, the cohortborn in the United States after 1980 that is typically portrayedas saddled with massive student debt, underemployed andunderpaid. More than a third of the 80 million group ofso-called millennials live with their parents, according to thePew Research Group.
  הגב לתגובה
 • 249 MZRSyQiEWZafttpI
  I stay at home and look after the children http://www.gb2gm.org/marconi-centre neurontin 800 Women already serve as Anglican bishops in Australia, New Zealand, Canada and the United States, but Anglican churches in many developing countries oppose any female clergy and are working together to shield themselves against such reforms.
  הגב לתגובה
 • 250 RkBiVdrYlYmNux
  Through friends http://www.oldbaggies.com/index.php/about-old-baggies methocarbamol 750mg By the time Jennings returned to the Giants, he had already been battling Parkinson’s for years, though he didn’t reveal it to anyone outside his family until 2005. He was diagnosed with what was then considered to be a “mild” form of “young onset” Parkinson’s in 1998, three years after he first noticed the symptoms in his right foot.
  הגב לתגובה
 • 259 EgMBgUitmXFxs
  I've lost my bank card http://kelvincruickshank.com/workshops/ what is amoxicillin 500mg Hellerstein ruled similarly in July, when he decidedSilverstein could not recover billions of dollars from airlines- including United Airlines, now United Continental Holdings Inc, and American Airlines and its parent AMR Corp - because the insurance companies had alreadycompensated his company.
  הגב לתגובה
 • 260 eGbGsPLnYnA
  A financial advisor http://www.jubileusul.org.br/nota/833 benoquin vitiligo The disciplinary investigation targeting Jiang comes days after four senior CNPC officials were put under investigation for corruption, including Li Hualin , a deputy head of the corporation and vice-president of its Hong-Kong-listed arm, PetroChina.
  הגב לתגובה
 • 261 lGDzJCduhDlLVJac
  very best job http://www.chocolatepoker.rs/informacije/najbolji-poker-softver/ arcoxia mg In addition to the more than 30 local vendors selling art, clothing, jewelry and other wares, shoppers can take in other aspects of the Czech watering hole with drink specials and food from the garden grill.
  הגב לתגובה
 • 262 CNdOHKueqCCHkSg
  Excellent work, Nice Design http://www.jubileusul.org.br/nota/833 benoquin online Senate Minority Leader Mitch McConnell believes the government shouldn't limit how much can be donated – cumulatively – to candidates and groups over a two-year election cycle. He also argues in a court brief that the courts should give more weight to free speech when they review all campaign-contribution limits – a change some fear might lead to the elimination of all limits.
  הגב לתגובה
 • 264 cdBBhfLGQIg
  Looking for a job http://www.vaimnemaailm.ee/index.php/tegevused amitriptyline hydrochloride SAN FRANCISCO, July 17 (Reuters) - Marissa Mayer's plan toresuscitate Yahoo seems a simple one: get back theeyeballs, sell more ads and charge higher prices. But the chiefexecutive's plan seems to have run into a major snag.
  הגב לתגובה
 • 265 PRCMEpHPXqeHR
  What sort of work do you do? http://www.vaimnemaailm.ee/index.php/tegevused endep 25 "Signs of a fundamental turnaround at Yahoo would begin with a recovery in its user engagement levels. And so far, there isn't evidence of this," said Mark Mahaney, analyst with RBC Capital Markets, ahead of Yahoo's report.
  הגב לתגובה
 • 266 rlMCDnkTXVKNtONt
  Do you know the number for ? http://raisethewagesj.com/facts/ generic femara In a letter posted to around five million German households on Friday, Mrs Merkel appealed for the votes she needed to win a third term in office. "Germany has had four good years," she wrote. "We have achieved a lot together. I also want the next four years to be good.
  הגב לתגובה
 • 269 eyFOEOwgPshjHTGHS
  We went to university together http://allstarbreakfast.com/award/ misoprostol uk LONDON, Oct 21 (Reuters) - Global shares held at five-yearhighs on Monday as markets awaited a backlog of U.S. economicdata that could give further clues on when the Federal Reservemight start scaling down its stimulus programme.
  הגב לתגובה
 • 270 mEnqHsbzFpbsFljVOTZ
  A packet of envelopes http://www.theotherjameswebb.com/press.html bimatoprosta 0 3mg But for every Intel or Pfizer employing significantnumbers in Ireland, there are many that bring few jobs withthem, like reinsurer XL, which shifted its parent holdingcompany to Dublin from the Cayman Islands in 2010 and employs 57people in Ireland.
  הגב לתגובה
 • 271 cTYZEfHDGHP
  Not available at the moment http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ clomid online no prescription uk All of those were incredible seasons and runs, adding to his legend. But if Coughlin somehow coaxes and prods this aging, flawed, and already battered Giants team to the playoffs this season, it might turn out to be his greatest coaching job of all.
  הגב לתגובה
 • 272 ZqEvWMxXgmrx
  Thanks for calling http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ ovulation after 100mg clomid But lawmakers voted against any amendments such as one byDemocratic Senators Jack Reed of Rhode Island and ElizabethWarren of Massachusetts that sought to cap undergraduate ratesat 6.8 percent for undergraduates and 7.9 for graduate andparent loans.
  הגב לתגובה
 • 273 UEKQPINecON
  I can't hear you very well http://bh-studios.com/about-bh-studios canadian price cipralex You can hedge political risk a number of ways with inverseETFs. One worth considering is the ProShares Short 7-10 TreasuryETF, which gains if Treasury bond yields rise (andprices drop). During the past year through Oct. 4, the fund rose2.4 percent, compared with a negative 1.7 percent return for theBarclays U.S. Aggregate Bond Total Return Index, a proxy for theU.S. bond market. The fund charges 0.95 percent for annualexpenses.
  הגב לתגובה
 • 276 anGCVtJHyocDoERkJbF
  I've got a full-time job http://www.puntocomsistemas.es/tpv-toledo-ayd estrace 1mg Non-denial: "By the end of this year, we're on course to have a body of work that lays the framework of the candidacy for 2016." An acknowledgment of presidential ambition that is rare in the field.
  הגב לתגובה
 • 278 PpnwiRbiIGEikDVNijD
  I didn't go to university http://documentaforum.de/vorstand/ otc flomax While this may rub some the wrong way, taking Fluffy out to dinner has deeper repercussions: it hurts disabled veterans and servicemen who in turn face issues bringing their real, licensed service dogs into public places.
  הגב לתגובה
 • 279 mQdWPCSmsKpGl
  Free medical insurance http://www.all-climb.de/index.php/ig-klettern-allgaeu Megalis 10 Mg International isolation made it hard to deal directly with manufacturers, import equipment, train staff or finance infrastructure. Some of those problems were lifted with the end of European Union sanctions this year. The United States has suspended sanctions, but not ended them entirely.
  הגב לתגובה
 • 280 XXXFRoitzOvcpWo
  I'm afraid that number's ex-directory http://jimmysdressing.com/coupons/ maxalt 10mg Under the 2005 accord, South Sudan received 50% of the former united Sudan's oil proceeds, which provide the vast bulk of the country's budget. But that arrangement was set to expire with independence.
  הגב לתגובה
 • 281 oNlmAHhXZRvkHTPcLt
  Hello good day http://jimmysdressing.com/coupons/ rizatriptan 10mg Next month, more than 190 governments will meet in Warsaw, Poland, for United Nations climate negotiations, hoping to make progress on a deal to cut greenhouse gas emissions that should be signed by 2015.
  הגב לתגובה
 • 282 cxiNHgPqzJBeDymnQjJ
  Very funny pictures http://www.bijouteriegolaz.com/bijoux.html 400 mg neurontin high Eli vs. Peyton is compelling theater for the regular season. Imagine what it would be like Feb. 2 if the Giants and Broncos make it to Super Bowl XLVIII at MetLife. It would be off the charts. “It’s do-able,” one former GM said.
  הגב לתגובה
 • 283 bsBUvEdTAFYwHsyRLOO
  What's the current interest rate for personal loans? http://www.bijouteriegolaz.com/bijoux.html neurontin 400 mg efectos secundarios He alleged that Sebelius “won’t shoot straight with the American people,” citing her interview earlier in the week on “The Daily Show With Jon Stewart” in which she would not say how many people were actually able to enroll.
  הגב לתגובה
 • 287 hQIzOQSzjjZd
  What company are you calling from? http://cities-today.com/about/ doxycycline hydrochloride capsules ip 100 mg The Montreal-based company has announced 177 firm CSeries orders so far, far short of its target of at least 300 firm orders by the middle of next year. It failed to firm up new CSeries business last month at the Paris Air Show, which saw splashy news and big orders from its competitors.
  הגב לתגובה
 • 289 qKXFwvaYZIMxEMMmHdM
  I'd like to order some foreign currency http://www.pivotmarine.com/maritime-consultancy megalis 20 tablet online "You get to a point where there's a danger that you're cutting too much and that the quality of education you're providing isn't as great," Stockman said. "We're just going to have to do the same amount or more with less."
  הגב לתגובה
 • 290 GdkkRolzSbQJpjV
  Have you got a telephone directory? http://www.pivotmarine.com/maritime-consultancy megalis tablets side effects “We won,” said Rivera, who retired all four batters he faced to silence the O’s. “That’s what we want and that’s what counts. I have to be ready for that situation. It sounds like a broken record, but that’s where it is.”
  הגב לתגובה
 • 292 ILNdtIgvGOC
  I work for myself http://www.euniceproductions.com/pixelmaniacs/ dapoxetine australia "That doesn't mean that we think that everyone should eventually get out of prison. We just think that everybody should eventually get a second look." If that were to happen, she said, "we will see that some people clearly need to stay in prison and other people are ready to go or have earned their release."
  הגב לתגובה
 • 293 XkvpGHdYXxIUwk
  real beauty page http://denali2013.org/teachers-section/ motilium generic The statutory trust formed by oil and gas producer PacificCoast Energy Co LP (PCEC) said on Wednesday it would offer 13.5million trust units in an underwritten public offering in PCEC'sbid to repay a portion of its debt.
  הגב לתגובה
 • 295 qkrtMzltgqdi
  A few months http://www.cherihelms.com/online-portfolio/ dapoxetine price Including the assumption of debt, the deal would valued atabout $4 billion. Under their agreement, AT&T gets all of Leap'sstock and about 5 million subscribers for $15 per share in cashor about $1.2 billion. As of April 15, Leap had $2.8 billion indebt, the companies said in a statement.
  הגב לתגובה
 • 296 pKNuwblscZzEFe
  I'm about to run out of credit http://www.all-tech-mechanical.com/cooling-services/ anyone get pregnant twins 50mg clomid “Guys are just tired of it,” the player said. “The media circus that’s revolving around Alex is insane — and we haven’t even seen him. It just keeps going. It’s like a carousel that just keeps going around and around and around. At some point, it has to stop.
  הגב לתגובה
 • 312 REfieDDOTZGo
  Could you transfer $1000 from my current account to my deposit account? http://www.muruniiduk.ee/products Tricor Malaysia The deal reached by Congress and the White House onWednesday authorized the Pentagon to spend at the annualizedlevel of $496 billion in the 2014 fiscal year that began Oct. 1.That is the same level as in the 2013 budget.
  הגב לתגובה
 • 315 rkuvwbLuyrjGUsmAze
  I'm afraid that number's ex-directory http://www.muruniiduk.ee/products Fenofibrate 160 Mg Firefighters in southern California faced brutally hot — but dangerously dry — conditions as they battled a wildfire outside Palm Springs. Temperatures could go as high as 105 and humidity could go as low as 1 percent by the afternoon, said Tina Rose, a spokesman for the California Department of Forestry and Fire Protection. The fire has already consumed seven homes.
  הגב לתגובה
 • 316 fffmfzQslIje
  We went to university together http://carissaphelps.com/training/ purchase stendra The young man, he was an adult, placed himself in harm’s way when he chose to break the law on a public street. He knew he was breaking the law because he chose to run to avoid arrest, or citation. The officer acted within standard operating procedures to stop a fleeing criminal. The death was an unintended consequence of a crime. The officer was not wrong for being present, being a witness, stopping a crime, and forcibly arresting a suspect.
  הגב לתגובה
 • 474 cqMxedSFGlpKMTMIgmw
  I'll send you a text http://www.acrissul.com.br/noticias fluticasone cream Rubiandini has been quoted by the media as saying he was notinvolved in any corruption and the incident was related to agift. On Tuesday, he rejected media speculation that the moneymay have been destined for Energy Minister Jero Wacik or theruling party of President Susilo Bambang Yudhoyono.
  הגב לתגובה
 • 475 IuHwhAIujUGr
  Where's the nearest cash machine? http://www.optimum.ie/momentum/prism-international-sales-and-marketing-lmx14/ order albendazole online Monteith began his career in a number of small roles leading up to a recurring part between 2006 and 2007 in the ABC Family science-fiction drama "Kyle XY" and another role around the same time on the MTV series "Kaya".
  הגב לתגובה
 • 476 mQcHXAOkCrCyu
  I have my own business http://www.optimum.ie/momentum/prism-international-sales-and-marketing-lmx14/ order albenza online ** Vietnamese national carrier Vietnam Airlines said itplanned to auction bonds it owns in a domestic bank next monthto raise nearly 110 billion dong ($5.2 million), part of a moveto withdraw from non-core businesses by 2015.
  הגב לתגובה
 • 477 bYEjJFQKpFDaITXSyVO
  Could I order a new chequebook, please? http://www.acrissul.com.br/noticias fluticasone furoate There were four pilots on board, but the National Transportation Safety Board is focusing on the working relationship between Lee Gang-kuk, who was landing the big jet for his first time at San Francisco International Airport, and Lee Jeong-Min, who was training him.
  הגב לתגובה
הוסף תגובה