עוד במדור קומ.אקטואליה
תפסיקו למרוח :

המחאה החברתית במצבה הנוכחי היא גרוטסקה שזקוקה לביקורת מצד התקשורת, ולא לפרגון

היכן הייתי
twitter-icon

אולי די?

| הדיסטרויר! | 21.01.13 , קומ.אקטואליה
40
אתה כאן // ראשי >> קומ.אקטואליה >> אולי די?

הדיסטויר קורא לכם לתת את קולכם למפלגת "די"

 

אתה מסתכל בערוץ הכנסת בגלל שאין בטריות בשלט ואין לך כוח לקום כדי להעביר, רואה את הפוליטיקאים החדשים והנוצצים שנכנסו לכנסת ומשנים את המשחק מבפנים וליבך נחמץ. עכשיו כבר מאוחר מדי,  הבחירות קורות ברגעים אלה ממש ואין לך סיכוי לזכות בתהילה הגדולה והחשובה ביותר, תמונה של 10 ס"מ וביוגרפיה מנופחת באתר הכנסת (תחת "פרסומים" באתר התחקיר שלך על מאורעות הטיול השנתי בעיתון בית ספר). הגיע הזמן להפסיק את השליטה של הקיבוצניקים, המתנחלים ואנשי הצבא בכנסת ולהחזיר אותה לאדם הפשוט, ששותה קפה נמס עלית (ונגעל מזה) ושומע שלום חנוך (כי הוא נוסע 160 קמ"ש בדרך עירונית והוא לא יכול להזיז את היד לרדיו לשנות תחנה). אלא אם כן אתה תא"ל מקיבוץ ליד רמאללה ואז זה בסדר.

 

למזלך, בעוד פחות משנתיים גם הממשלה הזאת תיפול, ותהיה לך הזדמנות לזכות בתהילת עולם, להוביל לצדק חברתי ולהיות חבר בכנסת ישראל ואפילו יו"ר וועדת המקדמיה, קשיו ואגוזי לוז הממשלתית ב-5 צעדים פשוטים!

 

 

א'-אג'נדה מגניבה.

כשאתה מקים מפלגה, אתה חייב שתהיה לך אג'נדה שתתפוס קהל. את העסקנות הפוליטית תשאיר לליכוד ולמפלגת העבודה, אתה צריך קץ', כמו עלה ירוק וארץ חדשה, ועדיף אחד מהדברים הבאים: או משהו שכולם אוהבים, כמו כלבלבים שאתה תלחם למען זכויותיהם ולמען שוויון בנטל, או משהו שאף אחד לא באמת מבין ולכן אתה יכול להגיד עליו כל מה שבא לך. שמעתם על המהפכה הצרפתית? לא זאת המבאסת של 1789, עם הגליוטינה, אלא זאת המגניבה של 1830? לא שמעתם? מצוין. המפלגה שלנו תילחם כדי לכונן את עקרונותיה בישראל.

 

 

ב' שם קליט.

כשאתה מקים מפלגה חדשה, אתה צריך למצוא שם שמתגלגל בלשון בנעימות, שם שיתאים למשחקי המילים בכותרות של ידיעות אחרונות ושיהיה בו גם איום מרומז על מי שלא יצביע בעדך. המפלגה שלנו, אומנם ידועה בשמה המלא חשב"צ (חירות-שוויון-בסטיליה-ציונות) אבל אנחנו נקרא לה "די". זה מתאים לכל כותרת, בעברית ובאנגלית. בידיעות יופיע בכותרות "העם אומר די". ובג'רוזלם פוסט נוכל לפרסום את המודעה "Vote For Us or Die".

 

 

ג' קמפיין.

אנחנו נעשה את הקמפיין הקליט ביותר בהיסטוריה. זה יתחיל בזקן שידבר על רקע ציורים מהמהפיכה הצרפתית, עדיף שתופיע כתובית שנותנת לו מקום לא ריאלי ברשימה שלך כמו מקום 76. הוא יפתח ויאמר: "אני זקן, ואני האיש הכי מבוגר בעולם. ב1830 הייתי חייל בצבא הצרפתי שהתבאס ממשטרו המושחת של המלך שארל העשירי. האצולה לא שירתה בצבא ולא היה שוויון בנטל הצרפתי! בשבילי ובשביל דור ההורים, החזירו את המהפכה הצרפתית, כי כבד את אביך ואת אמך זה ציווי מהתורה. ואז תשמיע ג'ינגל קליט כמו "די דיינו הצבע די" ואז בא הטוויסט: הזקן אומר "זאת הנכדה שלי" ודוגמנית צעירה מתפשטת תוך כדי אכילת ארטיק.

 

 

ד' תקוף את האחר.

הדרך היחידה להגדיל את הקהל שלך היא על ידי התקפה משולחת רסן על כל המפלגות האחרות, לא משנה מה העמדה שלהן. דוגמא: ארץ חדשה- אלדד יניב ישב בנחמה וחצי 4 שעות, הזמין רק קפה והשאיר 3 שקל טיפ. "די תזמין גם קרואסון ותשאיר 6 שקל טיפ!". חד"ש-חד"ש הוקמה ב-1977, זה חדש? אני נולדתי ב-1988. עוצמה לישראל-אריה אלדד היה קצין רפואה ראשי, אבל האם הוא הדביר אינתיפדה? לא! הוא היה עסוק בלטפל בחולים. ומי סיפק לו את החולים? אנחנו נספק חולה לכל רופא. די לאבטלה הסמויה. הליכוד- ב-1996 נתניהו הבטיח להביא שלום בטוח. באותה שנה טופאק מת ונגמרה מלחמת ההיפ-הופ בארה"ב. האם נתניהו רצח את טופאק? די תביא קץ לחיסול ראפרים ללא פיקוח.

 

 

ה' מגע עם קהל הבוחרים.

פוליטיקאי שרוצה להיבחר משקיע בלהיפגש עם הציבור וללחוץ לו את היד. בעבר היו הולכים לשוק וקונים כוסברה, ואחרי זה יוצאים לפאב ואומרים מילים של צעירים כמו "מגניב" ו"קרחנה" תוך כדי הורדת צ'ייסרים והקאה במונית. לא עוד! אנחנו נגיע לקהל הבוחרים שלנו במקום הכי ישראלי ואותנטי. חשוב מזה אנחנו נגיע אליהם במקום שבו אין להם יכולת להתנגד. אנחנו נגיע אליהם אצל רופא השיניים. יש לנו 20 דקות של סתימה לספר לו על התוכנית הכלכלית שלנו, לספר לו למה אנחנו העתיד וכמובן להבטיח טיפול שורש חינם ​בכל בעיותיה של החברה הישראלית.

 

תגובות
9
הוסף תגובה
9 תגובות
 • 1 השכלה מקוצרת
  איזה מזל שהמחסל שכח איך הולך המשך האלפבית!
  הגב לתגובה
  שאלה לי אלייך
  שמתי לב שאינך אוהב אותי, אפילו לא קצת. ורציתי לשאול מדוע? אני אוהב אותך, ניתן לומר שאני מאוד אוהב אותך, אפילו קצת מאוהב. אני רוצה שנדהר ביחד לשקיעה, אני רוצה שנבנה ביחד בית בישראל, אני רוצה שנגור בגינתון ונגדל 3 ילדים, 2 בנות ובן, הבנות, נעמה ושיר, באמצעות אם פונדקאית, והבן, עידו, יהיה מאומץ מנורווגיה. אני רוצה שנזדקן ביחד ונצחק כל יום על הימים שהיו והימים שיהיו.
 • 2 אהבה
  אינני מכיר אותך כלל כי אני זקן מדי בשביל המוזיקה שאתה עושה. לכן מוגזם לאפיין את יחסי אליך. התיאור הכאילו סרקסטי שלך על איך שיכולים להיות יחסינו הוא שבלוני ומשעמם.

  נכון שאינני מחבב את כתיבתך: לדעתי עשויה כתיבה על מנת לשעשע את הקורא ו/או להסביר את דעתו של הכותב ולאו דווקא על מנת לספק את האגו שלו.

  מאחר שדייב ברובק מת, אתה יכול לבחור את שמו במקום להתיימר להיות משמידן.
  הגב לתגובה
  • 2.1 דייב ברובק
   דייב ברובק?
   הגב לתגובה
   • 2.1.1 בחירת פסיאודונים
    'דיסטרויר', 'קריאטור' וכדומה קצת יומרניים. מאחר שבמוזיקה פופולרית עסקינן אז יש תקדים: ז'ק לוסייה עשה פעם 'PLAY BACH' בלי לשאול את יוהאן סבסטיאן. אז אולי אפשר עכשיו לבחור שם מן העבר, שם פנוי, שם של מישהו שאיננו במצב להתלונן, אפשר IRVING BERLIN למשל, או יואל אנגל.

    במחשבה שנייה - חבל על השם ברובק, הוא היה יותר מדי טוב.
    הגב לתגובה
    • 2.1.1.1 מזוכיזם בעידן הטכנולוגי
     אהלן דב,
     מתגובותיך הבונות והעקביות לא נותר אלא להסיק שאתה חווה איזושהי הנאה גלויה או סמויה מהקריאה ההו-כה-בלתי-נסבלת בכתבי הדיסטרוייר. הסבל ועגמת הנפש שכתבותיו גורמות לך מעוררים את התהייה, מדוע אתה חוזר כל פעם לעוד? בנוסף לכך התגובה שלך הייתה יותר משעממת ויומרנית מכל דבר אחר כאן. במקומך הייתי חושבת פעמיים לפני שהייתי מתייחסת לנושאים כמו ״כתיבה", כאשר במשימה פעוטה ומינורית כמו כתיבת טוקבק אתה משמים ומלאה נוראות. אני מקווה שתמשיך בקריאתך המזוכיסטית של הדיסטרוייר המוכשר, ושאיש איש ימשיך למלא את תפקידו בעולם ובמרחב הספציפי הזה.
     ביוש!
     הגב לתגובה
  • 2.2 take five
   דב יקר,
   כפי שאתה בוודאי יודע אתה ואני מקפידים לקרוא ולהגיב לדיסטרויר! כבר מזמן.
   בעיני הוא מוצא חן, בעיניך פחות.
   לי חבל שלא המשיך את הרשימה, אתה שמחת שהפסיק.
   וצחוק הגורל - דווקא לך הוא מגיב. רק אותך הוא אוהב. רק בך מאוהב.
   שיט! (ראה תגובתי למאמר שלו בסוף השנה - באתי לנחם אותו וכאילו נתתי נבואה לעצמי..)
   :(
   דובי, (אני מקווה שאפשר לקרוא לך בשם חיבה)
   אתה יכולת לשבת איתו על המרפסת; לספור ציפורים נודדות בגינתון; להקפיץ את שיר לבלט, את נעמה לטניס ואת עידו לזומבה (כן.. זומבה ואל תשאל יותר מדי שאלות - זה משהו שכנראה ירש מהביולוגים שלו בנורווגיה). ועל כל זה אתה מוותר בבוז? אתה מפנה לו כתף קרה?
   נו.. נו.. תראה מה זה: אתה אגוז קשה לפיצוח והוא מטריד מטופלים אצל רופא השיניים.
   כמה פואטי.
   כמה קרמתי.
   ולגופם של פְּסֵידונים - אני חייבת לציין שכבר התרגלתי לדיסטרוייר! ואם הוא ישנה את השם זה יבלבל אותי מאוד. יתרה מזאת - השם דייב ברובק היה תפוס על ידי המנוח עצמו עד לפני כמה שבועות קצרים. ואין חוצפה גדולה יותר מאשר לגזול את שמו של אדם בעודו בחיים.
   Dave Brubeck
   Born: December 6, 1920, Concord
   Died: December 5, 2012, Norwalk

   שאר השמות שהצעת הם מה שנקרא "חצי-כוח" - ואני חושבת שיש מקום לחשיבה מחודשת בנושא.

   ובכל זאת דובי'לה (אני מקווה שאפשר לקרוא לך בשם חיבה לשם החיבה) בזכותך חיפשתי להקשיב ליצירתו של יואל אנגל ומצאתי את הפנינה הרדיופונית הזאת. שמונה דקות של נחת רוח וקצת היסטוריה.
   ולכן אין לי אלא להודות לך, ולהודות שאני פתאום מבינה מה הדיסטרויר! מצא דווקא בך.
   http://www.youtube.com/watch?v=2aKz0O1kpHY
   הגב לתגובה
   גם דסטרוירים מכים על חטא
   תמי יקרה וחמודה, התגובה הזאת והתגובה הקודמת הופכים אותי מדסטרויר ל"petter", המלטף. אולם, בעןדי רואה את תגובתך הקודמת במשרד בעודי מרוויח דקות קומפרס באייפון אמרתי לעצמי "בוא נכתוב לתמי תגובה ארוכה ולא סתם". ואז לא עשיתי זאת. אני ובן זוגי דב מזמינים אותך להיות אורחת הכבוד בערב גבינות יין ויצירות של ברהמס שאנחנו מארגנים.

   אני אחרי פרידה! אני שוכח דברים (אסחט את הלימון הזה כל הדרך לבת הזוג הבאה)
 • 3 פסיכולוגיה
  זה מזכיר לי את המשפט: "אדיפוס שמדיפוס, אולי הוא סתם אוהב את אמא שלו".
  הגב לתגובה
הוסף תגובה