עוד במדור פצק(רשת)
100 האתרים הטובים בעולם :

האתר המומלץ בעולם - TED - מפרסם את רשימת 100 האתרים המומלצים שלו

היכן הייתי
twitter-icon

שם-פה 7

| נאוה נאי | 30.09.12 , פצק(רשת)
1
אתה כאן // ראשי >> קומ.תרבות >> פצק(רשת) >> שם-פה 7

שלום שלום וחג שמח. אם המלים האלה הפכו כבר לרצף אותיות סתמי עבורכם שממלמלים כמו מנטרה רק כדי להספיק להגיד אותן לכולם פעם אחת, שם-פה זה בדיוק מה שאתם צריכים. כלומר, פרספקטיבה. מפה ומשם. סתם כמה דברים מעניינים/נחמדים/שונים. הנה.

 

 

 

 

 

 

כמה דברים משם:

 

 

הצצה1

מי לא אוהב להציץ לבתים של אחרים? יעידו התורים העצומים בפסטיבל "בתים מבפנים" שמתרחש בארץ פעמיים בשנה,  על יצר הסקרנות המטורף שלנו. אז הנה הזדמנות להציץ מבפנים על בתים יותר רחוקים: כתבה מקסימה בניו-יורק טיימז מספרת על הדברים המקסימים שעושים ניו-יורקרים מורעבי נדל"ן עם הדירות הקטנות שלהם.

 

 

 

פרנקנ-טים

בטיימז התפרסם גם ראיון עם טים ברטון בשם "מרגיש בבית בתוך הראש שלו" -הזדמנות להציץ אל הבית, החיים והראש של הבמאי המרתק הזה שמכונה "המתבודד המחובק ביותר בעולם". הכתבת שמחה לגלות שמבצרו בלונדון, אינו מלא בכוסות “האבא הטוב בעולם”, אלא מקיים את ההבטחה שציפו מבעליו, למשהו פחות קונוונציונלי-  תמונות של כוכבי טלויזיה קצת הזויים (לארי ג’קמן למשל, ג’יי.אר מהסדרה “דאלאס”), פסלים מכושפים ובובות מורבידיות. יותר ביתה של משפחת אדמס מהבית של דודלי. בכתבה הוא מדבר על הסרט המצויר החדש שלו, “פרנקנוויני”, שהוא מודרני ורטרואי כאחד.

 

 

 

iקידמה

בשנות השלושים, כשהכלכלן רב ההשפעה, ג'ון מיינארד קיינס, כתב את כמה מחיבוריו החשובים, ארה"ב הייתה בתקופת מיתון קשה ומדכדך. הטענה של קיינס שבשעת משבר צריכות ממשלות להשקיע ולא לחסוך, סייעה לחלץ את ארה"ב מן המשבר. קיינס היה מאמין גדול בטכנולוגיה. "בטווח הרחוק", אמר, "האנושות תוכל להיפטר מבעיית המחסור ומהצורך לעבוד כדי לשרוד". הרעיון שהטכנולוגיה תביא אותנו לאוטופיה עדיין מצית את הדמיון. כתבה מרתקת וקריאה במגזין aeon בודקת את חזונו של קיינס מול המציאות של היום, 80 שנה מאוחר יותר ומיליארדי ביטים דיגיטליים אחר כך, ותוהה על אופיו החזון הזה ועל הקשר שלו לטבע האנושי.

 

 

 

הצצה 2:

בכל שנה מגזין נשיונל ג'יאוגרפיק עורך תחרות צילומים של קוראים. אפשר לראות בכתבה הזו כמה מהצילומים היותר מעניינים, שמגזין אטנלטיק קיבל רשות לפרסם לפני ההכרזה על הזוכים.

 

 

 

ועכשיו מפה:

 

 

 

דגש על דגש

בבלוג הבלשנות המקסים "דגש קל" פורסם פוסט בראש השנה שבו נסקרו לקט כתבות מצקצקות לחג בנושאי טעויות לשון וסגנון של הדור ההולך ופוחת בשם "ראש השנה ה'תשע"ג: לקט קטנונולוגיה". הפוסט מלא בחמלה משועשעת לעורכים האומללים שחייבים למלא כל כך הרבה מוספים בחגים ב"תוכן", מביא דוגמאות לכתבות "בושו והיכלמו" לשוניות כאלה מכל העיתונים, מציע קומנטר נשכני וצולף בכותבים שלפעמים יוצאים סתם נרגנים וקטנוניים.

 

 

 

סליחה

פוסט יפה מהבלוג של צפריר בשן, פורסם לכבוד ביום כיפור ומבקש מחילה מהדור הצעיר, על המדינה שלא משאירים לו בעתיד. כתוב יפה וגם הדיון מעניין.

 

 

 

מעליב

בעקבות משבר מעריב, כתבה יפה של הבלוגרית "איןמהלעשות" על מצב הכותבים והעיתונאים בארץ. כתוב יפה, מלא תשוקה וכה נכון.

 

 

זהו. מקווה שהחפיפה הזו תעלה מלא קצף על הראש. אם לא, חיזרו לסכך. שיהיה חג מעולה ורגוע.

 

תגובות
1
הוסף תגובה
1 תגובות
  • 1 נמר נוראי
    לפני שנים רבות דבר נורא היה נורא. היום דבר נורא הוא נוראי. נדמה לי שיש לזה סיבה. היה פעם מערכון מתיחות שבמסגרתו ניסו לפתות נהג טכסי להוביל את 'הנמר הנוראי' מאיפה שהוא לקרקס. ומאז ומאז ומאז כל נורא הפך לנוראי.
    הגב לתגובה
הוסף תגובה