עוד במדור פצק(רשת)
100 האתרים הטובים בעולם :

האתר המומלץ בעולם - TED - מפרסם את רשימת 100 האתרים המומלצים שלו

היכן הייתי
twitter-icon

שם-פה 12

| נאוה נאי | 4.12.12 , פצק(רשת)
3
אתה כאן // ראשי >> קומ.תרבות >> פצק(רשת) >> שם-פה 12

שלום עליכם. עם כל תעתועי החורף והקיץ שעוברים עלינו, טוב שיש משהו אחד קבוע בחיים – חפיפת הראש. השבוע, הומאג' לניסיונות שלנו לצפות את העתיד, הומאג' לתחושה הזו שעולה מדי פעם כשמתחילות מלחמות נוראיות ונפסקות כאילו לא היו – שאנחנו חיים בסרט, כמה רומנים גרפיים למבוגרים, ותהייה על הנחמדות החדשה שלנו שמתבטאת בעיקר… אונליין (חוץ מכמובן, בטוקבים של כמה אתרים ישראלים מסכנים).

 

 

 

Beam Me Down

נאסים טאלב, שכתב ספרים פופולריים רבים כמו תעתועי האקראיות, וברבור שחור, פרסם מאמר מבריק ב salon.com שכותרתו: העתיד לא יהיה קול. ”תודה לאל שאני לא לובש היום חליפת חלל מבריקה…" אומר טאלב בניסיון שלו לטעון שרוב התחזיות לעתיד בכלל לא התגשמו, שאין לנו בכלל את הכלים לצפות את ההתפתחויות הטכנולוגיות שיתרחשו בעולם, שהטכנולוגיות של היום משמשות ברובן לשיפור טכנולוגיות ותיקות, ושממילא החיים שלנו היום נראים דומה באופן מפחיד לחיים של לפני אלפי שנים, כמו גם לאלו שיבואו. מעניין ומשעשע.

 

תוספת לילדים מבוגרים

עוד מהמגזין Salon.com, סקירה של 10 הז‘אנר המופלא של רומנים-גרפיים-לא-לילדים שיצאו השנה.

 

 

 

ממתי נהיה האינטרנט כל כך נחמד?

נתן הלר, כתב הניו-יורק מגזין, תוהה מה קרה למקום המבוזר, מלא הניגודים, הלעתים-עוין שהיה האינטרנט? ”בימינו, חיי האונליין הפכו לחברותיים, מנומסים, מתוקים יתר על המידה. כולם מראים את ההתנהגות הטובה ביותר שלהם, ואם לא – הם זוכים לכתף קרה מרוב הגולשים ומוצאים מהשיחה.“ אולי הוא לא קרא את הטוקבקים בישראל אבל יש משהו במה שהוא אומר. האם זה טוב? רע? מה אתם חושבים?

 

 

לא רק אנחנו חיים בסרט

העיתונאי כריסטופר מולוני הולך כל יום לעבודה דרך סנטרל פארק ובמהלך השנים שם לב שהוא חולף על פני המון אתרים שהופיעו בסרטים. כטוב לבו בניו-יורק, התחיל לצלם את אותם אתרים שחלף על פניהם ומשם הדרך לתהילה בדמות אתר מצליח בשם  FILMogrpaphy - היתה קצרה.

האמנות שלו היא לחבר בין התמונה כפי שהופיעה בסרט ובין המיקום בו היא צולמה, כפי שהוא נראה היום. יש מקומות שהשתנו מאוד ויש כאלה שלא. בכל מקרה, כיף לקרב את הסרטים שכה אהבנו לסרט בו אנחנו חיים עכשיו.

 

 

נוירו-מיתוס

מקובל לחשוב שאנחנו משתמשים רק ב10% מהמוח שלנו. זו היתה יכולה להיות ההוכחה לכך שזה נכון כי מחקרים אחרונים מראים שאנחנו משתמשים בהרבה יותר. פרדוקס לוגי מסוים אבל כמו תמיד, כיף לנפץ מיתוסים ודרך אחת, היא לקרוא את המאמר הזה.

 

 

וקצת מפה:

 

ביוש

בשקט בשקט טיפחה לה בלוגרית מוכשרת ערוגה, כתבה יפה, דישנה את הבלוג שלה בכתיבה אינטיליגנטית וקולחת, ויום אחד – הודיעה שנשברה. פתאום היא הפכה מבלוגרית אינטיליגנטית למייצגת הדור שלה.

 

 

 

תגובות
3
הוסף תגובה
3 תגובות
 • 1 נסים טאלב
  הוציא זה עתה ספר חדש ששמו ANTIFRAGILITY ואחד הממליצים עליו הוא דניאל כהנמן. הוא כותב בעטיפה האחורית שהספר הזה "שינה את השקפתו על איך שהעולם פועל".

  לא כל הלבנונים טרוריסטים.
  הגב לתגובה
  בכלל אומרים
  שמעתי מידיד ספרדי שביירות דומה מאוד לתל אביב רק הכל שם בגדול יותר. ( : הספרים של טאלב נראים במבט ראשון (אם שופטים לפי העטיפות והסגנון הגרפי והשיווקי) כמו פלאפ מז'אנר הניו-אייג' הניהולי, אבל במבט שני מוצאים בהם הרבה הרבה דברים טובים ומעניינים. הוא אדם משכיל וחכם.
 • 2 נסים ניקולס טאלב
  וגם, הוא הצליח להתעשר בצעירותו בעזרת התיאוריות שלו (תופעה נדירה) ומאז הוא יכול להתנהג במידה של חוצפתיות. ספר האפוריזמים שלו משעשע אבל הרבה פחות מעניין.

  הגב לתגובה
הוסף תגובה