היכן הייתי
twitter-icon

אודות

אתה כאן // ראשי >> אודות

 

ברוכים הבאים לקומ.פרס!

 

 

"קומ.פרס" הוא מגזין דעות עצמאי העוסק בענייני אקטואליה, חברה ותרבות. הוא מבקש להחזיר אל הזירה הציבורית אינטלקטואלים ישראלים ולהפגיש כותבים ותיקים וידועים עם כותבים צעירים שאינם מוכרים עדיין. קומ.פרס הוא אקטואליה מחוץ לקופסה. ככל שיעלה בידינו, אנחנו מבקשים להציע ניתוח מציאות חף מקלישאות, לעורר ולא להרדים. אנחנו מאמינים בזרימה חופשית של רעיונות, אבל גם בבחירה ובמיון. קומ.פרס איננו קובץ של בלוגים. המאמרים המגיעים אלינו עוברים עריכה ולמערכת החירות להחליט מה יתפרסם ומה לא.

 

 

העריכה בקומ.פרס אינה סלקציה. אתר קומ.פרס אינו מועדון סגור. הוא פותח את שעריו לכל כותב וכותבת שיש להם מה לומר על החומרים המרכיבים אותנו, על השאלות הנידונות בזירה הציבורית ועל אלה שכדאי וראוי שהציבור ידון בהן. קומ.פרס פותח את שעריו לכל דעה מנומקת, לכל טענה מעניינת, לכל ביקורת שאינה השלכת רפש, אלא ניסיון כן לדיאלוג.

 

 

העיקר בקומ.פרס הוא התוכן. אבל גם בעינייני צורה איננו מזלזלים. הנה מספר כלים טכנולוגיים שאנחנו מעמידים לרשותכם:

 


* אם כתבה נראית לכם מסקרנת ואין לכם זמן או סבלנות לקרוא עכשיו את כולה, לחצו על אייקון העין בצד התמונה לקריאה מהירה של תחילת המאמר.


* אם אהבתם מאוד מאמר ואתם רוצים לשוב ולקרוא בו, או אם אין לכם זמן עכשיו ואתם רוצים לקרוא אחר כך, תוכלו להירשם לאתר ולשמור מאמרים באזור אישי. תוכלו להוריד את המאמרים השמורים שלכם שסימנתם לקובץ pdf ולקרוא אופליין או להדפיס חוברת משלכם!


* הפתיעו את עצמכם – אם תלחצו על הכפתור המוזר בדף הבית למעלה משמאל, תוכלו לקבל מאמר רנדומלי שלא תכננתם לקרוא ולא ידעתם לחפש.


* אם חוט המחשבה שלכם נקטע ושכחתם איפה הייתם קודם ולאן אתם רוצים לחזור – לחצו על אזור "איפה הייתי" בראש הדף ותקבלו רשימה של הדפים שביקרתם בהם באתר.


* הכותבים בקומ.פרס מחוייבים לענות לכם במקום בולט באזור התגובות. הם לא יענו לכל תגובה ותגובה, כמובן, אבל הם גם לא יתעלמו מכלל התגובות. הם יכולים גם לבחור את התגובה שנראתה להם המעניינת ביותר ולהציף אותה לצד המאמר שלהם. נשמח להזמין גולשים שכתבו תגובה מעניינת לחצות את הגבול ולפרסם כתבה.


* במדור התמונות שלנו הכנו מקום  ל"חיבור בתמונות" - photo essay. אתם מוזמנים לשלוח לנו חיבור של תמונות וטקסט, בנושא חדשותי או אישי-אמנותי. אפשר לכתוב כמה מלים על המצגת כולה, ועל כל תמונה בנפרד. פרופורציות התמונות צריכות להיות 16:9 או 1.5:1

 


קומ.פרס נמצא גם בעולם האמיתי. אנחנו מתכננים אירועים שבהם נוכל לחרוג, יחד אתכם, מן הכלא הוירטואלי. אנחנו מתכננים להוציא מדי פעם חוברת ובה מיטב המאמרים והדיונים, לצד תכנים נוספים.

בינתיים, נשמח אם תכתבו לנו ל:

info@compress.com

 

 

המערכת: אביעד קליינברג, נאוה נאי, נסים קלדרון, דרור שרמן.